Inteligentne pomysły na organiczne ogrodnictwo dla zdrowszego ogrodu!
koniczynka-market.pl - Ogród

Inteligentne pomysły na organiczne ogrodnictwo dla zdrowszego ogrodu!

Nie ma lepszego czasu niż teraz, aby zacząć. Prawdopodobnie masz wiele zapytań, jak zacząć i co robić, ale nie martw się, poniższy artykuł pomoże ci uzyskać wiele przydatnych informacji. Wskazówki zawarte w tym artykule pozwolą Ci osiągnąć sukces na drodze do udanego ogrodu.

Twoje rośliny będą lepiej reagować na stopniowe zmiany temperatury lub stanu. Wypróbuj je na słońcu na zewnątrz przez kilka godzin pierwszego dnia. Przez tydzień wolno zwiększaj czas, w którym mogą przebywać na zewnątrz. W weekend twoje rośliny powinny być gotowe do wykonania wielkiego ruchu bez problemu!

Zapewnia to, że szanse roślin przetrwają do dorosłości. Pozwala również na zaostrzenie okresów sadzenia w ogrodzie. Twoja następna porcja sadzonek zostanie uruchomiona i będzie gotowa do sadzenia, kiedy usuniesz ostatnią plonę z ogrodu.

Uchwyty narzędzi mogą służyć jako wygodny przyrząd pomiarowy. Połóż uchwyty na podłodze i użyj taśmy pomiarowej obok nich. Użyj stałych markerów i odległości etykiet.

Posadź niektóre byliny w twoim ogrodzie, które są odporne na włośniki. Ślimaki lub ślimaki są żarłocznymi zjadaczami, które mogą zniszczyć roślinę dosłownie z dnia na dzień. Szkodniki te przyciągają młode byliny o gładkiej, gładkiej i cienkiej powierzchni. Niektóre byliny nie są preferowanymi posiłkami dla ślimaków i ślimaków, ale mają twarde liście lub smak, który nie jest apetyczny. Niektóre z tych roślin obejmują achillea, dzwonek, dzwonek, helleborus i euforbie.

Większość warzyw, które mogą być uprawiane, potrzebuje co najmniej tyle słońca, by uzyskać optymalną szybkość wzrostu. To także przynosi korzyści niektórym kwiatom.

Jeśli okaże się, że gleba zawiera duże ilości zasad, weź zużyte fusy i dokładnie wymieszaj je z ziemią. Korzystanie z fusów z kawy jest tanim sposobem na to, aby Twoja gleba była bardziej kwaśna niż próba zastąpienia wierzchniej warstwy gleby. To rozwiązanie sprawi, że warzywa staną się zdrowsze i będą wyglądały bardziej aromatycznie.

Powinieneś podzielić swoje tęczówki. Możesz zwiększyć liczbę tęczówek, dzieląc przerośnięte kępy. Żarówki będą naturalnie rozszczepiać się w dłoniach, a kiedy je przesadzisz, najprawdopodobniej będą kwitnąć w przyszłym roku. Kłącza mogą wymagać podziału za pomocą noża. Wytnij kłącza z zewnątrz i odrzuć pozostałe centrum. Każdy nowy element powinien posiadać co najmniej jedną mocną pochodną. Odłóż nowe kawałki kłącza od razu.

Jeśli masz zamiar uprawiać groszek, zacznij je w pomieszczeniach zamkniętych przed umieszczeniem ich na zewnątrz w ogrodzie. Nasiona będą rosły lepiej pod względem szybkości kiełkowania, jeśli zostaną tam posadzone. Sadzonki będą również bardziej czułe, co oznacza, że ​​mogą lepiej przeciwdziałać chorobom i atakom ze strony szkodników. Będziesz mógł przenieść sadzonki na zewnątrz po tym, jak staną się lepiej ustalone.

Kup taczkę, taczkę lub wagon. Ogrodnictwo może być bardzo trudne na kolanach, ponieważ spędzasz dużo czasu opierając się o ziemię, ale mały ergonomiczny taboret będzie wygodnym rozwiązaniem. Ogrodnictwo wymaga również transportu ciężkich przedmiotów i dużej ilości brudu, toteż taczka stanowi mądrą inwestycję.

Ważne jest, aby chronić swoje kolana przed ogrodem. Pochylenie się z pozycji stojącej przez nadmiernie długi czas może być trudne dla wielu osób. Klęczenie to świetny sposób na łatwe dotarcie do roślin i jest zdrowszy na plecach. Możesz użyć ochraniacza na kolano, aby odpocząć, aby twoje kolana były wolne od bólu.

Trzymaj pod ręką plastikowe torby, aby zakryć swoje buty ogrodnicze.

Typowymi przykładami są petunie i petunie. Jeśli zastanawiasz się, czy nasiona wymagają bezpośredniego światła słonecznego, zasoby są zwykle dostarczane z nasionami lub można je znaleźć w Internecie.

Stwórz podniesione łóżko do ogrodu z kamienia, cegły lub nieobrobionego drewna. Wybierz drewno, które jest odporne na gnicie i nie jest poddawane obróbce. Niektóre dobre opcje, które możesz rozważyć, to szarańcza, cyprys i cedr. Aby uniknąć toksycznych substancji do ziemi, a może do warzyw, nie używaj przetworzonego drewna, ponieważ jego chemikalia mogą przedostawać się do roślin spożywczych i gleby. Jeśli pokrywa, z której korzystasz, zawiera już traktowane drewno, powinieneś wyłożyć je z odrobiną plastiku stworzyć barierę.

Jedną z rzeczy, które są organiczne, jest to, że komercyjne pestycydy nie są używane. Chociaż jest to świetne, nadal musisz dokładnie sprawdzać błędy i robaki.

Jeśli chcesz konsekwentnie uprawiać zdrowe pomidory, spróbuj posadzić nowy zestaw pomidorów dokładnie trzy tygodnie po posadzeniu pierwszej partii. To sprawia, że ​​nie jesteś zalewany ogromnymi zbiorami pomidorów w tym samym czasie.

Zastanów się, jakie rodzaje produktów możesz kupić w swoim ogrodzie. Spróbuj użyć naturalnych lub organicznych alternatyw zamiast zwykłych chemicznych nawozów. Doskonały przykład użycia kompostu.

Chwasty są irytujące zarówno w ogrodach organicznych, jak i tradycyjnych. Ten organiczny zabójca pomaga chronić zarówno ciebie, jak i środowisko.

Możesz zapłodnić swój własny kompost. Ciekawym sposobem na zrobienie tego jest uruchomienie kompostownika robaka. Czerwone robaki wiewiórkowe, glebę, resztki kuchenne i strzępy gazet w koszu pozwolą ci zacząć.

W zimie powinieneś budować namiot nad swoim ogrodem. Następnie nałóż na nie prześcieradła i użyj trochę cegieł, aby utrzymać krawędzie w pozycji dolnej. Namiot ten zapewnia, że ​​rośliny będą ciepłe i nawilżone w okresie zimowym.

Myśląc o warzywach do sadzenia w swoim ogrodzie, zastanów się, jakie warzywa najczęściej stosujesz; posadź te typy. Dzięki temu zmniejszysz miesięczny rachunek za spożywanie warzyw i będziesz mógł wykorzystać wszystko, co tylko chcesz. Nie marnuj czasu na rosnącą żywność, której Twoja rodzina nie lubi.

Powinieneś teraz mieć większą wiedzę na temat ogrodnictwa. Myślałeś, że robisz dobrze już wcześniej, ale teraz zrobisz o wiele lepiej! Te wskazówki powinny pomóc Ci we właściwym kierunku, aby Twój ogród odniósł ogromny sukces.