Ekologiczne wskazówki ogrodnicze, które pomogą Ci pozbyć się toksycznych ogródków chemicznych
koniczynka-market.pl - Ogród

Ekologiczne wskazówki ogrodnicze, które pomogą Ci pozbyć się toksycznych ogródków chemicznych

Musisz tylko nauczyć się tych sposobów i z nich korzystać.

Zasadź nieśmiertelne truskawki dla swoich dzieci. Dzieci uwielbiają łapać te słodkie soczyste owoce dla siebie i chętniej pomogą ci, jeśli uda im się wyrwać własne owoce z ogrodu.

Idealna temperatura do ustawienia termostatu dla roślin w pomieszczeniach powinna być utrzymywana pomiędzy 65 a 75 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Rośliny potrzebują tej temperatury, aby pozostały ciepłe, aby mogły rosnąć. Jeśli uważasz, że nie byłoby ci wygodnie utrzymywać ciepło w zimie, możesz użyć lampy grzewczej tylko dla roślin.

Może być łatwo przygotować swój ogród na całoroczny ogród. Użyj łopaty, aby pokroić kawałki darni, obrócić murawę, a następnie rozłożyć obszar za pomocą około trzech cali zrębków. Poczekaj dwa tygodnie, a następnie jesteś gotowy, aby wskoczyć z kopaniem i sadzeniem.

Sprawia również, że Twoje kwietniki wyglądają na bardziej wykończone.

Trzymaj pod ręką plastikowe torby, aby zakryć zabłocone buty ogrodnicze, jeśli są zabłocone.

Użyj starego kosza na pranie, aby zebrać świeże produkty z ogrodu. Kosz na pranie może być używany jako idealny kosz na odpady.

Stwórz podniesione łóżko do ogrodu z kamienia, cegły lub nieobrobionego drewna. Wybierz drewno, które jest naturalnie odporne na gnicie i nie jest poddawane obróbce. Niektóre dobre lasy to szarańcza, szarańcza i cyprys. W ogrodach warzywnych unikaj używania drewna poddanego obróbce, aby zamknąć lub wytyczyć różne sekcje twojego ogrodu warzywnego. Jeśli już zbudowałeś łóżko z leczonym drewnem, możesz wyrównać go za pomocą plastiku lub innego rodzaju bariery.

Ekologiczne ogrodnictwo jest trudniejsze niż poleganie na chemikaliach, ale opłaca się na koniec warte pracy. Podczas gdy chemiczne pestycydy i nawozy mogą twierdzić, że robią wspaniałe rzeczy w swoim ogrodzie, trudno jest zakwestionować, że organiczne ogrodnictwo konsekwentnie osiąga lepsze wyniki.

Dostosuj swoje podlewanie do pory roku i klimatu. Na przykład, jeśli żyjesz w wilgotnym klimacie, gdzie nigdy nie schodzi poniżej 30 stopni Celsjusza, powstrzymaj się od podlewania liści, ponieważ ma to tendencję do wzrostu grzyba.

Możesz pominąć podlewanie ze względu na sposób.

Podczas gdy każde uprawianie ogrodu może sprawić, że poczujesz się tak, jakbyś był w zgodzie z naturą, ogrodnictwo organiczne jest szczególnie dobre.

Możesz łatwo zrobić nowszy ogród dla bylin w zaledwie kilku krokach. Użyj łopaty do pokrojenia pod dachem, a następnie przykryj nowe łóżko kawałkami drewna. Poczekaj kilka tygodni przed sadzeniem bylin na nowe łóżko.

Musisz znać prawidłowy sposób tworzenia łóżek do sadzenia, jeśli chcesz prawidłowo przygotować łóżka przed rozpoczęciem organicznego ogrodu. Możesz zrobić łóżko, krojąc pod darni używając odpowiedniego narzędzia. Gdy to zrobisz, obróć go i przykryj około trzech do czterech cali chochołem. Pozostaw to na kilka tygodni i przerób, abyś mógł w nim zasadzić.

Upewnij się, że Twój ogród jest zróżnicowany. Im szersza odmiana roślin rosnących w twoim ogrodzie, tym więcej dzikiej przyrody nadejdzie. Sadzaj wiele rodzajów roślin, aby stworzyć naturalne środowisko. Jeśli sobie z tym poradzisz, twój ogród będzie przyjemnym miejscem, w którym będziesz mógł się zrelaksować, a także będziesz mieć ogromną satysfakcję ze świadomości, że przyczyniłeś się do środowiska.

Pomyśl o produkcie, który możesz wykorzystać w swoim ogrodzie. Spróbuj użyć organicznych alternatyw dla zwykłych nawozów chemicznych. Dobrym przykładem jest użycie kompostu.

Ekologiczne ogrodnictwo może być łatwe za pomocą kilku prostych i skutecznych! Zaplanuj krajobraz za pomocą głównie rodzimych krzewów, kwiatów i krzewów! Jeśli wybierzesz rośliny, które będą dobrze prosperować w Twoim klimacie, warunkach pogodowych i interakcji roślin, możesz zmniejszyć ilość nawozów i pestycydów, których możesz potrzebować. Rośliny rodzime również czerpią korzyści z kompostu wytwarzanego kompostem.

Przygotowując się do zasadzenia krzewu lub drzewa w ogrodzie, spróbuj wykopać brzydką dziurę, aby je posadzić. Jeśli dziura ma powierzchnie wygładzone przez łopatę, korzenie rośliny mogą mieć problemy z przeniknięciem do otaczającej gleby.

Bądź konkretny o tym, co chcesz rozwijać w swoim ekologicznym ogrodzie. Nie wszystkie rośliny dobrze się rozwijają w tym samym środowisku. Na przykład, niektóre odmiany róż będą się dobrze rozwijać w danym ogrodzie domowym, podczas gdy inne nie. Upewnij się, że wybierasz odmiany, które dobrze dostosują się do Twojego ogrodu.

Chwasty są plagą dla każdego istnienia ogrodu. Ta ekologiczna metoda jest znacznie bezpieczniejsza zarówno dla ciebie, jak i dla środowiska.

Wiedzieć, jak i kiedy należy podlewać rośliny organiczne. Wężem jest najlepsze narzędzie do użycia. Podlewanie w ogrodzie wczesnym rankiem jest idealne.

Użyj rynien i beczek z deszczem, aby złapać wodę i użyj jej do nawilżenia ogrodu. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze na wodę do ogrodu. Przekonasz się, że twoje rośliny rozwijają się na wodzie deszczowej.

Użyj tony mulczu, aby pomóc swojemu ogrodowi. Możesz uzyskać ściółkę z różnych źródeł, takich jak gałęzie drzew, części drzew lub odłupane drewno z upadłych lub przyciętych kończyn. Ważne jest, aby mieć odpowiednią podaż.

Unikaj używania jakichkolwiek środków czyszczących podczas mycia przedmiotów, aby zapobiec wprowadzaniu chemikaliów do gleby.

Pomaga to zachować mączniaka prawdziwego. Możesz przechowywać mieszaninę w lodówce przez około trzy tygodnie. Jest bezpieczny w użyciu każdego dnia, dopóki mączniak nie jest pod kontrolą.

Aby zabezpieczyć robaki przed ogrodami, spróbuj przygotować własną rozpylacz organiczny, mieszając czosnek, cebulę lub czosnek z wodą. Aby przygotować oprysk, posiekaj cebulę, szczypiorek lub drobno czosnek i wymieszaj z pół szklanką wody, a następnie wytrząśnij do butelki z rozpylaczem.

Każda osoba może stworzyć ogród. Jednak tylko ci, którzy posiadają odpowiednie informacje, otrzymają najwięcej korzyści ze swojego ogrodu. Upewnij się, że korzystasz z tych ekologicznych wskazówek.